Бібрка

  Бібрка – друге місто Перемишлянського району. Знаходиться на річці Боберка, за 22 км від Львова. На перший погляд звичайне собі містечко, таке звичне для Львівської області. Та тут можна знайти для себе багато цікавого, адже воно має довгу історію, перша згадка про селище у Галицько-Волинському літописі датується 1211 роком. Є декілька варіантів походження назви міста. За першим, місто згадувалось в австро-угорських реєстрах як Prachnik, а на їдиш називалося Boyberke, Boiberke, Boiberik. А в другому варіанті Боберка (Бібрка) місце де живуть бобри – тут виникло поселення мисливців, що полювали на бобрів для княжого Звенигорода.

  Селище входило до Литовського староства та було власністю польського короля. Всі ремісники міста сплачували податок львівському старості, як представнику короля. Бібрку, за тодішніми звичаями, часто здавали в оренду феодалам. Так, з 1436 році, правителем міста став Внучек з Кутно. В 1469 р. Казимиром Ягеллоньчиком у місті було поновлено магдебурзьке право. Після чого Бібрка отримала право проводити ярмарки двічі на рік - у тиждень свята Божого Тіла та у день св. Франциска, а щовівторка у місті відбувався базар.

  Місто не раз руйнували пожежі і навали татар, після чого сейм навіть звільняв Бібрку від податків. Лише у 18 столітті місто нараховувало 300 будинків і було відкрито дворічну та трирічну школи.

  Високі пагорби вкриті могутніми соснами, захищають Бібрку від вітрів. На одному з них стоїть мальовнича капличка св. Марії, де так полюбляв відпочивати Іван Франко, коли навідував письменницю, активістку українського "жіночого руху" Уляну Кравченко. Ще одна каплиця св. Покрови - Богородиці, яка була збудована в позаминулому столiттi в пам'ять жертв холери, стоїть на іншому високому пагорбі над Бiбркою. Але, безумовно, окрасою міста є старовинний оборонний костел Святого Миколая і Анни, зведений в далекому 1405 році на кошти Завіши Чорного. Поруч зі святинею збереглася мурована дзвіниця. Зараз костел повністю відреставрований і належить римо-католицький громаді.

  Неподалік від міста, в цьому чарівному куточку Галичини, розташувався готельно - відпочинковий комплекс "Узлісся", а саме в селі Стрілки (хутір Ріпище). А також "Бухта Вікінгів" - лісовий заповідник, посередині якого знаходиться база відпочинку. Через місто проходить шлях на Свірж. Дістатися туди зі Львова можна маршруткою, яка відходить з автостанції №5.